Олександр Кучеренко

Олександр Олександрович
Кучеренко
(1877-1945 рр.)

Лікар-педіатр, перший головний лікар дитячої лікарні імені І.М. Алексєєнко, завідувач кафедри педіатрії  Дніпропетровського медичного інституту.

Народився у 1877 році в Катеринославі.

В 1900-му вступив у Військово-медичну академію в Петербурзі.

У 1904 році після закінчення академії отримав направлення в Маньчжурію.

З 1905 року працював в Туркестанскому генерал-губернаторстві в Бухарі. 

Прослуживши в Туркестанському краї близько п'яти років і отримавши від еміра бухарського зірку з діамантами, О.О. Кучеренко звернувся з проханням, щоб йому дозволили виїхати до Берліна для навчання у німецьких лікарів лікування та операцій очей.

У 1913 році О.О. Кучеренко з сім'єю приїхав до Катеринослава і 13(26) травня почав працювати в Безкоштовній дитячій лікарні імені І.М. Алексєєнко старшим (головним) лікарем. З того часу і до середини 1920-х років він з сім'єю жив у будинку цієї лікарні. Кучеренко О.О. не мав учених ступенів і звань, але в 1927 році його обрали завідувачем кафедри педіатрії Дніпропетровського медичного інституту. Він, як і раніше, продовжував працювати в 3-й міській (дитячій) лікарні.

У 1942 році О.О. Кучеренко, його дружина, дочка і внук залишилися в окупованому фашистами місті. Олександр Олександрович продовжував працювати в 3-й міській (дитячій) лікарні. У 1942 році, за доносом, гестапівці заарештували О.О. Кучеренко і його доньку Валерію. Йому пред'явили звинувачення в тому, що він в будинку дитячої лікарні переховував єврейських дітей. Через деякий час Кучеренко був звільнений. Одразу після звілнення сім'я О.О. Кучеренко поїхала з Дніпропетровська в село Адамівку

Повернувся Кучеренко в Дніпропептровськ відразу ж після звільнення міста від окупантів в 1943 році.

У листопаді 1945-го Олександр Олександрович Кучеренко помер у віці 68 років. Поховали його на Севастопольському кладовищі в Дніпропетровську.

За матеріалами Дніпропетровської обласної науково-медичної бібліотеки.

Купець І.М. Алексєєнко, його дружина Н.І. Алексєєнко, головний лікар О.О. Кучеренко та перший завідувач хірургічним відділенням О.Г. Мурзін