Агафія Дмитрівна Христич

Агафія Дмитрівна Христич

Агафія Дмитрівна Христич народилася 10 листопада 1908 року на Одещині. Після закінчення Одеського медичного інституту працювала лікарем хірургом сільської лікарні на Донеччині. У суворі роки Великої Вітчизняної війни, від початку і до Дня Перемоги Агафія Дмитрівна несла службу в передовому військовому районі на посаді провідного хірурга медико-санітарного батальйону.

За самовіддану працю на фронті вона була нагороджена двома орденами "Вітчизняної війни II ступеня, орденом "Знак Пошани", неодноразово наголошувалася в наказах Верховного Головнокомандуючого.

В 1947 році була обрана асистентом, а потім доцентом кафедри госпітальної хірургії Дніпропетровського державного медичного інституту. Її кандидатська дисертація на тему: "Лікування вогнепально-проникаючих поранень живота у військовому районі" явилася цінним внеском у вітчизняну військово-польову хірургію та представлена в багатотомному виданні "Досвід радянської медицини у Великій Вітчизняній війні" і удостоєна III державної премії СРСР. Докторську дисертацію А.Д. Христич захистила в 1956 році на тему: "Іннервація і васкуляризація судинного рубця і реплантація кінцівки".

А.Д. Христич з 1960 по 1970 рік була проректором з наукової роботи інституту. 3 1957 по 1978 рік вона завідувала кафедрою дитячої хірургії, а з 1978 по 1982 рік була консультантом цієї кафедри.

У 1970 році професору Христич А.Д. за досягнення в галузі розвитку вищої школи присвоєно звання "Заслуженого працівника Вищої школи". За високі показники в педагогічній, лікувальній і суспільній діяльності вона багато разів заохочувалася адміністрацією інституту, отримувала подяки із занесенням в особисту справу.

Професор А.Д. Христич - автор 236 наукових робіт, зокрема двох монографій, цілого ряду винаходів, раціоналізаторських впроваджень, методичних рекомендацій. Під її керівництвом підготовлено і захищено 10 кандидатських та 2 докторські дисертації. У 1982 році стала Головою Радянського фонду миру.

Агафія Дмитрівна Христич пішла з життя 17 червня 1999 року.

Колектив кафедри дитячої хірургії
(Фотографія 1960-ті р.)

Обхід професора А.Д. Христич, зав. відділенням М.С. Гельберг та лікаря Л.І. Кузнецової в ургентному відділенні

Професор П.Т. Сягайло під час обговорення результатів лікування дитини

Агафія Дмитрівна Христич була видатним представником медичної науки, наукові досягнення якої, педагогічна діяльність, працьовитість здобули загальне міжнародне визнання і любов. Вона внесла вагомий внесок в розвиток наукової школи дитячої хірургії, в організацію системи надання медичної допомоги дітям, підготовку наукових та лікарських кадрів для вітчізняної медицини.

За матеріалами кафедри дитячої хірургії Дніпропетровської медичної академії